:. Reklama

:. Sponzoři

Mistrovství ČR mladšího žactva

Prostějov - 12.-13.12.2009

Žatecké plavání dosáhlo opět na velký úspěch, když o víkendu 12.-13.12.2009 na MČR v plavání dvanáctiletých získalo 5 medailí, z toho dvě zlaté a tři stříbrné! Na Zimní MČR v plavání odjížděli tři naše dvanáctileté naděje: Ilona Nováková, Lucie Svěcená a její bratr Tonda Svěcený.

Ten se představil jako první ve své nejoblíbenější disciplíně 100m prsa a po velkém boji ve finálové rozplavbě dosáhl na vynikající 5.místo, v novém osobním rekordu. Tonda se představil ještě v neděli na dvojnásobné trati, kde skončil opět v první desítce na 9. místě.

První medailový úspěch přinesl závod na 100m polohový závod, ve kterém startovala Lucie Svěcená. Protože plavala v poslední – nejrychlejší rozplavbě, cítily jsme velkou šanci na úspěch. Lucie potvrdila papírové předpoklady a doplavala si poprvé v životě pro medaili a hned stříbrnou! Další závod na 100m znak přinesl opět dvojnásobnou radost, neboť v něm opět plavala Lucie Svěcená vedle největší favoritky, oddílové kolegyně Ilony Novákové, která obhajovala titul z léta. Obě naše děvčata předvedla strhující závod a stylem start cíl obsadila první dvě místa. První den jsme tedy získaly tři medaile včetně titulu Mistra ČR!

Druhý den jsme s napětím očekávali opět medaile v závodě 200m znak, kde měla obě děvčata potvrdit svou formu. Ilona i Lucie opět přesvědčili celou republiku, že ve znakových disciplínách nemají konkurenci a z přehledem opět obsadili obě první místa v pořadí první: Ilona Nováková, druhá : Lucie Svěcená . Děkujeme všem účastníkům za skvělé výsledky a přejeme mnoho úspěchů v dalších závodech.

Z Mistrovství ČR dvanáctiletých jsme přivezli celkem 5 medailí, 2 zlaté a 3 stříbrné.

Autor: Jiří Karas