:. Reklama

:. Sponzoři

Mistrovství ČR mladšího žactva

Kopřivnice - 20.-21.6.2009

O víkendu 20.-21.6.2009 proběhlo v Kopřivnici Mistrovství ČR mladšího žactva. Náš oddíl zde reprezentovala již zkušená trojice plavců - Antonín Svěcený, Ilona Nováková a Lucie Svěcená.

Jediný náš zástupce v kategorii chlapců byl Antonín Svěcený. Vzhledem k tomu, že na nominačních závodech byl diskvalifikován na své oblíbené prsařské dvoustovce, nemohl v ní proto ani na MČR startovat. Vše si chtěl vynahradit na 100m prsa, ale nakonec z toho bylo až 8.místo. Jeho sestra, Lucie Svěcená odjížděla na MČR s většími ambicemi. Na posledních závodech dosahovala skvělých časů a tak jsme očekávali, jak si povede na nejprestižnějším závodě sezóny. A Lucka beze zbytku očekávání splnila. Na 100m polohový závod skončila na výborném 4.místě v čase 1:16.37 a stejného umístění dosáhla i na trati 100m znak, kterou zvládla v čase 1:15.95. Posledním útokem na medaili byla trať 200m znak, ale i zde Lucka skončila jen těsně pod stupni vítězů, když obsadila 5.místo v čase 2:41.64.

Ilona Nováková překvapila všechny soupeřky na znakových tratích. Nominační časy naznačovaly, že by mohla pomýšlet až na medailová umístění, ale její výkony nakonec překonaly všechny představy. Ilona si na stovce i dvoustovce pohrávala se svými soupeřkami a k překvapení všech dokázala 2x zvítězit a stát se dvojnásobnou Mistryní ČR. Na 100 metrové trati dosáhla času 1:11.16 a zvítězila s náskokem 2.23s, na dvoustovce byl rozdíl ještě propastnější a naše závodnice zaplavala čas 2:31.73 a její náskok činil 5.80s!

Naši plavci na MČR mladšího žactva překvapili. Antonínu Svěcenému se sice tolik nedařilo jako v minulých letech, ale i 8.místo na MČR je pěkné umístění. Lucka Svěcená sice na medaili nedosáhla, ale její umístění jsou velkým příslibem do budoucna a věříme, že z dalšího Mistrovství již vysněnou medaili přiveze. Ilona Nováková se stala 2x Mistryní ČR na 100 a 200m znak.