:. Reklama

:. Žatecká teplárenská

Žatecká teplárenská

:. Sponzoři

    Město Žatec

Chmelařství Žatec

Triatlonový oddíl - SK Jazzmani Žatec

Základní informace

Oddíl triatlonu SK Jazzmani Žatec

Závody

Informace na námi pořádané závody a přihlášky najdete na stránkách

HopmanTriatlon.cz

Všeobecně

Triatlon je sportovní odvětví skládající se ze tří disciplín - plavání, jízdy na kole a běhu. Poprvé se objevil okolo roku 1980 v USA. Za 30 let své existence si dokázal najít své příznivce na celém světě a dnes patří k nejdynamičtěji se rozvíjejícím sportovním odvětvím.

Obrovský rozmach tohoto sportovního odvětví v krátké době znamenal rychlé zařazení tohoto sportu do programu olympijských her.

Základní olympijskou tratí triatlonu jsou distance 1500m plavání, 40km cyklistiky a 10km běhu, ale oficiálně se závodí na tratích sprint triatlonu 750m plavání, 20km cyklistiky a 5km běhu. Naopak pro vytrvalce jsou distance ironmanské („železného muže“) v plné délce 3,8km plavání, 180km cyklistiky a 42km běhu, nebo tratě ½ ironmana o délce 1,9km plavání, 90km cyklistiky a 21km běhu.

Existuje i celá řada modifikovaných tratí různých délek, obvykle dle místních podmínek a pořadatelských možností. Specifickým odvětvím je dnes velmi oblíbená varianta terénního triatlonu pod názvem Xterra. Pro juniorské a žákovské závody jsou délky tratí přiměřeně zkrácené a pohybují se okolo 400m plavání 10km jízdy na kole 3km běhu.Plavecká škola Žatec


Do celé skupiny – "atlonových" sportů patří samozřejmě i v Čechách populární duatlony v kombinaci běh – kolo – běh, aquatlony s kombinací plavání – běh, kvadriatlon s kombinací plavání - kajak – kolo – běh, a konečně zimní triatlon s kombinací kolo - běh na lyžích – běh.

Triatlon není jen pouhý sport, ale způsob životního stylu spojující tři cyklické a fyzicky náročné disciplíny. Je sportem vytrvalostním a tudíž velice fyzicky a psychicky náročným.

Plavecký oddíl SK Jazzmani Žatec se může pyšnit výbornými výsledky závodních plavců a výchovou celé řady plaveckých reprezentantů a je teď i od léta 2013 nově oficiálně zaregistrovaný jako oddíl triatlonu ČTA. Bude naší snahou nabídnout všem zájemcům o triatlon (nejen z řad aktivních plavců) možnost dalšího sportovního rozvoje, společných tréninků a účasti na závodech.

Registrace

V případě zájmu o registraci do triatlonového oddílu, prosím zašlete své údaje (jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo) na adresu předsedy triatlonové oddílu, kterým je Míra Urban - mira.urban@plavanizatec.cz

Tréninky

Na první společné tréninky se můžete těšit v roce 2014

Kontaktní informace

Miroslav Urban - email: mira.urban@plavanizatec.czPlavecký oddíl

Plavecký oddíl

Plavecký oddíl

Vyrobeno ve spolupráci s firmou Kar-Sport (c)Karel Urban 2004-2016